V Záchranné stanici Pasíčka se připravují na restart provozu

25.05.2021 09:29 286 zhlédnutí
Článek redakce

Bor u Skutče - Společenský život se v souvislosti s uvolňováním covidových opatření pomalu vrací do normálu. Obnovuje se provoz nejenom mnoha služeb a obchodů, ale třeba i záchranných stanic. Také Záchranná stanice Pasíčka na Chrudimsku musela kvůli koronaviru v uplynulých měsících zásadně utlumit provoz, což pro toto zařízení znamenalo zvládnout velmi obtížnou situaci. Nyní tady provoz znovu startuje, a to jak pro školy, tak pro veřejnost. Krajský radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil se přijel do stanice podívat a seznámit se s jejím nynějším stavem.

„Kromě současné ztížené situace, kdy je stanice odkázaná často hlavně na pomoc od dárců a sponzorů, jsme diskutovali také o nutných investicích. Některé z nich souvisí s běžným provozem, jako je například oprava voliér. Rádi by v Pasíčkách ale našli i prostor pro novinky, z nichž mě zaujalo například vydrárium. Jsem rád, že tady i v této složité době přemýšlejí o budoucnosti. A to je dobře,“ uvedl radní Krčil.

V období pandemie došlo kromě jiného i k citelnému nárůstu počtu telefonátů týkajících se nalezených zvířat. Podle pracovníků stanice tento fenomén souvisí s tím, že se lidé více pohybovali v přírodě, na procházkách a výletech. Jak ale zdůrazňují, je nutné vždy zvážit, zda zvířata pomoc potřebují, zda jsou skutečně zraněná.

S provozem Pasíčkám pomůže i finanční příspěvek ve výši 550 tisíc korun, který schválila Rada Pardubického kraje. V červnu ho však ještě musí potvrdit krajské zastupitelstvo.


Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Zprávy
Prohlídka Tesly Kyjevská
Předchozí článek Oldřich Hájek  24.05.2021 316
Tesla Kyjevská mizí před očima, stavět se začne příští měsíc
Pardubice - Objekt bývalé Tesly Kyjevská doslova mizí před očima a práce na proměně areálu...
Zprávy
Ilustrační foto: Město Pardubice
Následujicí článek Oldřich Hájek  25.05.2021 346
V Pardubicích v letošním roce ruší vítání občánků
Pardubice - Město Pardubice letos ustupuje od dlouholetého zvyku vítat slavnostně "své" nově...

Štítky: Regiony Zvířata

Nové články

K tématu