Představenstvo Pardubického pivovaru navrhuje ukončit výrobu

16.11.2022 07:20 640 zhlédnutí
Článek redakce

Praha, Pardubice – Představenstvo společnosti Pardubický pivovar svolalo valnou hromadu, které navrhne ukončení výroby k 31. březnu 2023. Produkci vybraných piv z Pardubického pivovaru by měl od dubna zajistit pivovar Ostravar spadající do skupiny Pivovary Staropramen. Toto rozhodnutí je reakcí na náročné podmínky na tuzemském i globálním trhu a potřebu koncentrovat výrobu a optimalizovat její náklady. Společnost již informovala zaměstnance, v nejbližších dnech tuto informaci sdělí také obchodním partnerům.

Ukončení výroby Pardubického pivovaru se postupně dotkne 46 zaměstnanců, zejména na výrobních pozicích, a dále administrativních pracovníků. Společnost Pivovary Staropramen pro ně připravila podpůrný program.

Společnost Pivovary Staropramen koupila majoritní podíl v Pardubickém pivovaru v roce 2019. Jednalo se o součást dlouhodobé strategie rozvoje české pivovarské dvojky ve snaze posílit pozici na trhu, rozšířit nabídku piv o další lokální značky s dlouholetou tradicí a zvýšit výstav celé skupiny. „Tehdejší akvizice stabilizovala provoz pivovaru, do kterého jsme v průběhu tří let investovali desítky milionů korun,“ říká Denisa Mylbachrová, manažerka komunikace a tisková mluvčí společnosti Pivovary Staropramen.

Po strategické akvizici docházelo k realizaci dílčích kroků k naplnění cílů. Od roku 2020 se však pivovar potýkal s řadou externích vlivů, které nakonec vedly k rozhodnutí o jeho uzavření. Vše odstartovala pandemie spojená s restrikcemi vedoucími k významnému poklesu odbytu, v letošním roce pak v souvislosti s válkou na Ukrajině přispěl také výrazný růst cen vstupů, od surovin přes obaly až po energie. „V důsledku nepříznivých událostí posledních let došlo k výraznému propadu prodejů nejen na tuzemském, ale i zahraničních trzích. Značná část exportu pardubických značek totiž směřovala do Ruska,“ doplňuje Mylbachrová.

Společnost Pivovary Staropramen pracovala v posledních měsících s několika scénáři řešení této situace, jedním z nich byl i případný prodej pivovaru. Nakonec se představenstvo Pardubického pivovaru rozhodlo valné hromadě navrhnout výše zmíněné řešení. Poté, co valná hromada tento návrh schválí, představenstvo navrhne další směřování Pardubického pivovaru. Každopádně oblíbená pivovarská restaurace i prodejna v areálu pivovaru zůstává v provozu beze změny.

 


Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Zprávy
Ilustrační foto
Předchozí článek Oldřich Hájek  15.11.2022 575
AVE CZ: Nejmodernější spalovna v ČR ochrání životní prostředí a pomůže regionu
Pardubice  – V dokumentaci EIA pro záměr modernizace spalovny nebezpečného odpadu v Rybitví u...
Zprávy
Ilustrační foto
Následujicí článek Oldřich Hájek  17.11.2022 484
POZOR: Výrazně se ochladí a bude sněžit, meteorologové vydávají výstrahu před náledím
ČR - Čeká nás první výrazné ochlazení této sezóny. Sněžení je očekáváno ve všech polohách. Český...

Štítky: Pivo Ekonomika

Nové články

K tématu