Školy z Litomyšle, Ohrazenic a Českých Heřmanic ovládly krajské finále McDonald'sCupu v Pardubickém kraji

13.05.2026 09:30 1194 zhlédnutí
Autor článku
Olga Markuzziová

Pardubický kraj / Praha –  V krajském finále McDonald'sCupu v Pardubicích se rozhodovalo mezi 16 týmy. Z celkového triumfu a postupu do ostravského finále se nakonec radují ZŠ Litomyšl v ulici T. G. Masaryka, ZŠ Ohrazenice a ZŠ České Heřmanice.

Hlasitá podpora ze strany rodičů i trenérů a dalších fanoušků, a především nespoutaná dětská radost z pohybu. To vše nabídlo krajské finále největšího fotbalového turnaje pro děti v České republice McDonald'sCupu, které se konalo v pondělí 11. května na pardubickém fotbalovém stadionu Pod vinicí. Ve třech kategoriích se tu střetlo dohromady 16 týmů a během 24 duelů padlo neuvěřitelných 164 gólů. 

Začátek turnaje zkropil krátký májový déšť, který pročistil vzduch, a nakonec některým napršel i štěstí. V nejmladší kategorii A si postup na celorepublikové ostravské finále zajistila Základní škola Litomyšl, T. G. Masaryka 1145. Zlatou medaili v kategorii B vybojovali mladí fotbalisté a fotbalistky ze Základní školy Ohrazenice. V kategorii M určené pro malotřídky a menší školy vedle škol z Pardubického kraje bojovaly o postup i školy z Vysočiny. Celkovým vítězem se nakonec stala Základní škola České Heřmanice, která se v jednom ze zápasů postarala i o nejvyšší skóre 9:1.

Sportovní výkony malých fotbalistů a fotbalistek po celou dobu bedlivě sledoval i známý fotbalový influencer„The Johny“ neboli Jan Hradil. Ten se také postaral o největší rozruch, když nejen předával ceny vítězům, ale s malými fotbalisty se i s radostí fotil a rozdával autogramy. V historii turnaje by přitom nebylo nic výjimečného, že jednou budou autogramy rozdávat tito malí fotbaloví talenti. „McDonald's Cup byl už za mého dětství určitě nejlepší program, na který jsem se každý rok těšil víc a víc, protože akce byla vždy perfektně zorganizovaná. Pamatuju si, jak jsem vzhlížel k tehdejším patronům turnaje, mým fotbalovým idolům. Dnes je proto pro mě velká čest a obrovská zodpovědnost, být patronem a věřím tomu, že i já tak můžu být zase pozitivním vzorem pro dnešní kluky a holky,“ říká český fotbalový reprezentant a jeden z patronů McDonald'sCupu Lukáš Provod.

„Vidět tolik dětí, jak s nadšením bojují o míč, se nikdy neomrzí. McDonald's Cup není jen o vítězství, ale především o radosti ze hry a my jsme hrdí, že můžeme tuto energii v pardubickém regionu dlouhodobě podporovat,“ dodává franšízant patronátní restaurace McDonald's Tomáš Honzík.

Krajské šampiony nyní čeká celorepublikové finále známé jako Svátek fotbalu. Letos dva dny plné fotbalu hostí Ostrava. Vítězné týmy z krajských kol se tu sejdou 1. a 2 června na Městském stadionu ve Vítkovicích. Zde se kromě bojů o celkové prvenství ve 27. ročníku turnaje McDonald'sCupu mohou děti těšit i na tradiční exhibiční zápas osobností a setkání s fotbalovými idoly.

Informace o autorovi Olga Markuzziová

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Zprávy
foto HZS Pardubický kraj
Předchozí článek Olga Markuzziová  13.05.2026 1168
Foto: Dvanáct hasičů si převzalo ocenění za věrnost a dlouholetou a příkladnou službu
Pardubice - V úterý 12. května proběhlo ve Společenském sále pardubické radnice slavnostní...
Zprávy
foto HZS Pardubický kraj
Následujicí článek Olga Markuzziová  13.05.2026 941
Hasiči zkoušeli v náročném terénu čtyřkolky Polaris. Získaly i cenné rady od účastníka Rallye Dakar Michala Valtra
Pardubický kraj - V Mohelnickém lomu proběhl minulý týden intenzivní výcvik obsluhy čtyřkolek...

Nové články

K tématu